Scheepswerf Mol (ca. 1860 -1953, daarna Geertman 1953-1957)

Hieronder vindt u een overzicht van de bij deze werf gebouwde schepen (voor zover bij ons bekend).
U ziet eerst de naam (bij aflevering) van het schip en het bouwjaar. Vervolgens het type schip en
tenslotte de eerste (bij ons bekende) eigenaar van het schip.
Wat zou het geweldig zijn als u ons helpt om deze "schepenlijst" helemaal volledig te maken!

 

"......................." - 1894

Tjalk
Weduwe en erven van G. Haar

Lees meer

 

"Rehoboth" - 1894

Tjalk
A. Hartman te Kampen

Lees meer

 

"Johanna" - 1895

IJzeren tjalk
G. Lutgert

Lees meer

 

”Vrouwe Gerritdiena” - 1896

Tjalk
H. Kruithof te Zwolle

Lees meer

 

"De Volharding" - 1897

Tjalk
J.v.d. Meester te Dedemsvaart

Lees meer

 

"De Vrouw Johanna" - 1897

Tjalk
K. de Bruin te Avereest

Lees meer

 

"Eendracht" - 1898

Aak
J. de Roos te Deventer

Lees meer

 

"Twee Gezusters" - 1898

Tjalk
A. Alberts te Avereest

Lees meer

 

"Drie Gebroeders" - 1900

Aak
G.Scholing Jzn. te Hasselt

Lees meer

 

"Femmigje" - 1900

Aak
A. Hartman te Avereest

Lees meer

 

"Geertruida Johanna" - 1900

Aak
eigenaar n.b.

Lees meer

 

"Immanuël" - 1900

Aak
J. Hartman Azn. te Dedemsvaart

Lees meer

 

"EbenHaëzer" - 1901

Tjalk
A. Hartman te Avereest

Lees meer

 

"Hoop doet Leven" - 1901

Klipperaak
A. Hartman Jzn.

Lees meer

 

"Hoop doet leven" - 1901

Aak
R. Veldhoen

Lees meer

 

"Verandering" - 1901

Aak (paviljoendek)
A. & G. van Bruggen

Lees meer

 

"l'Autre Souci" - 1902

Aak
J. Kuijpers te Avereest

Lees meer

 

"de Vrouw Grietje" - 1902

Aak
J. de Vries

Lees meer

 

"De vijf Gebroeders" - 1903

Aak
T. Buter

Lees meer

 

"EbenHaëzer" - 1903

Tjalk
A. Hartman

Lees meer

 

"Grietje" - 1903

Tjalk
J. v.d. Laar te Avereest

Lees meer

 

"Gerritdina" - 1904

Aak
J. Koning te Avereest

Lees meer

 

"Roelofje" - 1904

Aak
R. Stoter te Amsterdam

Lees meer

 

"Dividend" - 1905

Sleepschip
J. & H. Fernhout te Deventer

Lees meer

 

"Festina Lente" - 1905

Hasselter Aak
R. Krikke te Avereest

Lees meer

 

"de Onderneming" - 1906

Tjalk
J. Sieders te Schoonhoven

Lees meer

 

"Geziena" - 1906

Tjalk
G. Visscher te Avereest

Lees meer

 

”Hendrika Wilhelmina” - 1906

Aak
H. Blokzijl te Beverwijk

Lees meer

 

"Andriena Margrietha" - 1907

Klipperaak
G. Hartman te Rotterdam

Lees meer

 

"Dievertje Catharina" - 1907

Tjalk
B.J. v. Laar te Hoorn

Lees meer

 

"Rehoboth" - 1907

Klipperaak
J. Krikke

Lees meer

 

"Rehoboth" - 1907

Aak
A.J. Wemmenhove te Hardenberg

Lees meer

 

"Fiat Voluntas" - 1908

Aak
K. Seijdel te Zwolle

Lees meer

 

"Mutatie" - 1908

-
W. Noppers te Gramsbergen

Lees meer

 

"Ons Ideaal" - 1908

Friese Maat
E. Meinen te Rotterdam

Lees meer

 

"Rival" - 1908

Friese maat
A. Duinkerken te Rotterdam

Lees meer

 

"Arendina Geziena" - 1909

Friese maat
R. Hartman Tzn.

Lees meer

 

"de Tijd zal 't Leeren" - 1909

Klipperaak
A. Veld

Lees meer

 

"Drie Gebroeders" - 1909

Aak
A.H. Munnink te Avereest

Lees meer

 

"Hendrika Johanna" - 1909

Pakschip
wed. D. Westera te Coevorden

Lees meer

 

"Rehoboth" - 1909

Klipperaak
O. Duinkerken te Hoogeveen

Lees meer

 

"Vertrouwen" - 1909

Aak
P. Toering te Zwolle

Lees meer

 

"Deo Juvante" - 1910

Aak
J. Drupsteen te Hasselt

Lees meer

 

"Imitateur" - 1910

Friese maat
H. Fernhout te Deventer

Lees meer

 

"Vier Gebroeders" - 1910

Klipperaak
J. Damming te Hoogeveen

Lees meer

 

"Eben Haëzer" - 1911

Aak
J. Voerman te Hoogeveen

Lees meer

 

"Evolutie" - 1911

Klipperaak
K. Oosterveen

Lees meer

 

"Zuiderzee" - 1911

Klipperaak
wed. J. Visscher te Alkmaar

Lees meer

 

"Confiance" - 1912

Klipperaak
R. Steenbergen Rzn.

Lees meer

 

"Jeanne" - 1912

Friese Maat
J.A. de Vries te Zeist

Lees meer

 

"Antonia Vegiena" - 1913

Klipperaak
W. Westerhuis te Zwartsluis

Lees meer

 

"Linquenda" - 1913

Aak
B. Koelink te Zwolle

Lees meer

 

"Magdalena" - 1913

Klipperaak
Jacobus Buter te Avereest

Lees meer

 

"Emmanuël" - 1914

Klipperaak
H.J.W. Wemmenhove te Dedemsvaart

Lees meer

 

"Maria" - 1914

Klipperaak
H.R. Kreeft te Hattem

Lees meer

 

"Vertrouwen" - 1914

Klipperaak
G. J. Korterink te Hardenberg

Lees meer

 

"Drie Gebroeders" - 1915

Klipperaak
H. Padding te Ambt Hardenberg

Lees meer

 

EbenHaëzer - 1915

KJlipperaak
H. Mager te Hoogeveen

Lees meer

 

"EbenHaëzer" - 1915

Aak
J. Zoer te Zwolle

Lees meer

 

"Nooit Volmaakt" - 1915

Aak
J. Bloemen te Coevorden

Lees meer

 

"Vier Gebroeders" - 1915

Klipperaak
K. Bakker te Hasselt

Lees meer

 

"Vijf Gebroeders" - 1915

Klipperaak
M. Martinus te Amsterdam

Lees meer

 

"Excelsior" - 1916

Klipperaak
H. Jager te Groningen

Lees meer

 

"Linquenda" - 1916

Klipperaak
R. Snippe te Hoogeveen

Lees meer

 

"Nieuweroord" - 1916

Klipperaak
J. v.d. Berg te Hoogeveen

Lees meer

 

"Eben Haëzer" - 1917

Klipperaak
R. Hartman te Zwartsluis

Lees meer

 

"Geesje" - 1919

Aak
Eigenaar onbekend

Lees meer

 

"MSHM 05" - 1920

Aak
Hollandse Stoomboot Mij. te Amsterdam

Lees meer

 

"Vertrouwen" - 1923

Klipperaak
B. Vos te Zwolle

Lees meer

 

"Avontuur" - 1924

Klipperaak
E. & G. Martinus te Amsterdam

Lees meer

 

"Rijnstroom" - 1924

Aak
R. Blokzijl te Hoogeveen

Lees meer

 

"Excelsior" - 1926

Steilsteven
B.F. v.d. Wetering te Kampen

Lees meer

 

"Catharina" - 1927

Steilsteven
W. Kuilder te Zwolle

Lees meer

 

"Tine" - 1927

Steilsteven
R. Oldekamp te Avereest

Lees meer

 

"Hoop doet Leven" - 1928

Aak
H. Krul te Nieuwleusen

Lees meer

 

"Janna" - 1928

M/S
K. Touwen Rzn. te Hoogeveen

Lees meer

 

"Irene" - 1929

Wad- & Sontvaarder
A. Schenkel te Groningen

Lees meer

 

"Rolf Hubert" - 1930

Wad- en Sontvaarder
H.F. Rohlf te Wewelsfleth (later Wilster)

Lees meer

 

"EbenHaëzer" - 1931

M/S
J. Munnik te Zwolle

Lees meer

 

"Rival" - 1931

Luxe Motor
M. en J. Kuperus te Lemmer

Lees meer

 

"Avontuur" - 1932

Luxe motor (kruiserhek)
P. Raukema te Sneek

Lees meer

 

"Francina" - 1955

Motorspits
M. Smit

Lees meer