Scheepswerf Mittendorff (ca. 1870-1935)

Hieronder vindt u een overzicht van de bij deze werf gebouwde schepen (voor zover bij ons bekend).
U ziet eerst de naam (bij aflevering) van het schip en het bouwjaar. Vervolgens het type
schip en tenslotte de eerste (bij ons bekende) eigenaar van het schip.
Helpt u ons om deze "schepenlijst" helemaal volledig te maken? !

 

"De Drie Gebroeders" - 1860

Snikke
Derk Schuurman te Avereest/Erica

Lees meer

 

"Onderneming" - 1888

Trekschuit
Albert Klaas Koekkoek te Nieuweroord

Lees meer

 

"de Vrouw Anna" - 1892/1893

Zeetjalk
onbekend

Lees meer

 

"Res Nova" - 1894

Aak
H. de Vries te Avereest

Lees meer

 

"Res Nova" - 1896

Tjalk
S. Ponne te Beetsterzwaag

Lees meer

 

"Morgenster" - 1897

Tjalk
K. Timmerman te Avereest

Lees meer

 

"Strijd" - 1897

Beurtschip
M. v.d. Graaf

Lees meer

 

"Vier Gebroeders" - 1897

Aak
Joh. Figge te Zwolle

Lees meer

 

"Trio" - 1898

Aak
Gebr. Minke te Avereest

Lees meer

 

"Vrouwe Niesje" - 1898/1899

Tjalk
A. Veldman te Hoogeveen

Lees meer

 

"La Henriette" - 1899

Aak
J.R. ter Baan te Avereest

Lees meer

 

"Wilhelmina" - 1899

Paviljoenaak
Gebr. Willemsen te Westervoort

Lees meer

 

"Excelsior" - 1900

Hasselteraak
A. Seijdel

Lees meer

 

"Frederika" - 1900

Aak
B. Middelkoop te Dedemsvaart

Lees meer

 

"Verandering" - 1900

Aak
J. Meinen te Hoogeveen

Lees meer

 

"De Vrouwe Hilligje" - 1900

Aak
Roelof Haasjes

Lees meer

 

"Erica I" - 1901

Paviljoen aak
P. Kloosterman te Erica

Lees meer

 

"Rien sans Dieu" - 1901

Aak
J. Mannak te Hoogeveen

Lees meer

 

"De Roelina" - 1902

Tjalk
J. Veldman te Dedemsvaart

Lees meer

 

"Het Vertrouwen" - 1902

Tjalk
onbekend

Lees meer

 

"Twee Gebroeders" - 1902

Aak
W. Jonker

Lees meer

 

"Confiance sur Dieu" - 1903

Hasselteraak
onbekend

Lees meer

 

"De Jonge Hendrika" - 1903

Hasselteraak
G. van Elburg

Lees meer

 

"de Vrouw Fennigje" - 1903

Klipper
J. Vos

Lees meer

 

”de Vrouw Hendrikje” - 1903

Aak
H.v. Elburg te Brummen

Lees meer

 

"Hoop op Zegen" - 1903

Klipperaak
K. Snippe te Meppel

Lees meer

 

"St. Antonius" - 1903

Beurtschip
H.L. Tutert te Raalte

Lees meer

 

"Twee gebroeders" - 1903

Klipper
J. Veldman te Hasselt

Lees meer

 

"Vertrouwen" - 1903

Aak
E. Bruins Slot te Avereest

Lees meer

 

"Anna Trijntje" - 1904

Klipperaak
A. Fernhout te Deventer

Lees meer

 

"Geertruida Elisabeth" - 1904

Tjalk
E. Bakker te Hasselt

Lees meer

 

"Anna" - 1905

Tjalk
H. Visser te Avereest

Lees meer

 

"Maria" - 1905

Klipper
A. Deenen te Westervoort

Lees meer

 

"Vertrouwen" - 1905

Aak
A. Moed te Zwolle

Lees meer

 

"Johanna" - 1905

Tjalk
Arend Kleine

Lees meer

 

"de Jonge Jochem" - 1906

Aak
R. de Jong te Amsterdam

Lees meer

 

"Drie Gebroeders" - 1906

Aak
W. Jonkman te Zutphen

Lees meer

 

”Onderneming” - 1906

Aak
E. Bruins Slot, Hoogeveen

Lees meer

 

"Bertha Johanna" - 1907

Aak
G. Hollink te Zwolle

Lees meer

 

"Cosmopoliet" - 1907

Klipperaak
R. ter Steege te Hoogeveen

Lees meer

 

"Eben Haëzer" - 1907

Aak
F. Boer

Lees meer

 

"Geesje" - 1907

Friese maat
Gebrs. H. en R. Visscher te Hasselt

Lees meer

 

"Hoop op Welvaren" - 1907

Aak
L. Ensink te Ambt Hardenberg

Lees meer

 

"Rien sans Dieu" - 1907

Hasselteraak
A. Mannak te Kampen

Lees meer

 

"Trijntje" - 1907

Hasselter aak
R. Krikke - Zwartsluis

Lees meer

 

"Cosmopoliet" - 1908

Aak
H. Veldman te Zwolle

Lees meer

 

"Dependance" - 1908

Aak
W. Wildeboer te Giethoorn

Lees meer

 

"Harmina" - 1908

Klipper
L. de Jonge te Hoogeveen

Lees meer

 

”Johanna Anthonia” - 1908

Klipperaak
H. Uitzetter

Lees meer

 

"Rijn en Zeevaart" - 1908

Klipperaak
R. Veldman

Lees meer

 

"Cosmopoliet"- 1909

Klipperaak
P.N. Dekker

Lees meer

 

"Cataharina Elisabeth" - 1909

Klipperaak
P. de Jonge te Nijkerk

Lees meer

 

"Hendrika" - 1909

Aak
E. ter Wee te Steenderen

Lees meer

 

"Hendrika Johanna" - 1909

Pakschip
Wed. D. Westera te Coevorden

Lees meer

 

"Tijdstroom" - 1909

Klipperaak
N. Kamperman

Lees meer

 

"Verandering" - 1909

Klipperaak
J. Huisjes te Hoogeveen

Lees meer

 

"Vertrouwen" - 1909

Aak
F.v.d. Zande te Harderwijk

Lees meer

 

"Eben-Haëzer" - 1910

Klipperaak
H. Voerman te Hoogeveen

Lees meer

 

"Emmanuël der Serro" - 1910

Aak
J. Oomen te Rotterdam

Lees meer

 

"St. Michaël" - 1910

beurtscheepje
A.H.F. Tutert (Raalte)

Lees meer

 

"Verwisseling" - 1910

Klipperaak
A.J. Seijdel te Hoogeveen

Lees meer

 

"Zwarte Water" - 1910

Klipperaak
P. Strijker Pzn. (Hoogeveen)

Lees meer

 

"Antina" - 1911

Klipperaak
Veldman

Lees meer

 

"Ebenhaëzer" - 1911

Klipperaak
G. Voerman Hzn. te Hoogeveen

Lees meer

 

"Mercatura" - 1911

Beurtschip
D & A v.d. Graaf (Lutten)

Lees meer

 

”Nieuwe Onderneming" - 1911

Klipperaak
J. Brouwer.

Lees meer

 

"Dora" - 1911

Aak
Gebrs. Minke

Lees meer

 

"Dwaal ik, Wacht U" - 1912

Klipper
C. Boon te Hardinxveld

Lees meer

 

"Jacoba 4" - 1912

Aak
Turfstrooisel Maatschappij te Groningen

Lees meer

 

"Petronella Johanna" - 1912

Friese Maat
G. J. Dekker te Zwolle

Lees meer

 

"Sjoukje" - 1912

Bolpraam
Turfstrooisel Fabriek Mij. te Klazienaveen

Lees meer

 

"Sophia" - 1912

Aak
A. Kattouw te Hoogeveen

Lees meer

 

"Jentje" - 1913

Friese Maat
J.J. Lindeboom

Lees meer

 

"Trijntje" - 1913

Friese Maat
... Veldman

Lees meer

 

"Geziena" - 1914

Kastje
G. Wennemers te Nieuwleusen

Lees meer

 

"Onderneming" - 1914

Hasselteraak
G. v.d. Vecht te Hasselt

Lees meer

 

"Streven" - 1914

Friese Maat
R. Meinen te Hoogeveen

Lees meer

 

"Res Nova" - 1914

Friese maat
J. de Vries Hzn. te Dedemsvaart

Lees meer

 

"Volharding" - 1914

Klipperaak
G. Wennemers, Nieuwleusen

Lees meer

 

"Anna Berendina" - 1915

Aak
J. van Hensbergen

Lees meer

 

"Immanuël" - 1915

Klipperaak
F. Bakker te Avereest

Lees meer

 

"Twee Gebroeders" - 1915

Aak
A. de Vries te Dieren

Lees meer

 

"Wilhelmina" - 1915

Friese Maat
P.A. Willemsen te Westervoort

Lees meer

 

"Johanna Margretha" - 1916

Aak
A. den Boer te Kampen

Lees meer

 

"Rijnstroom" - 1916

Friese maat
J. Seijdel te Hoogeveen

Lees meer

 

"HSM 04" - 1920

Dek-aak
HSM Amsterdam

Lees meer

 

"Zonder naam" - 1921

Dek-aak
Amsterdamsche Schuiten Verhuurderij

Lees meer

 

"Twee Gebroeders" - 1922

Aak
H. Schouwstra te Leeuwarden

Lees meer

 

"Albekoer" - 1923

Aak
Gebrs. Meijer te Veendam

Lees meer

 

"Verwisseling" - 1923

Klipperaak
H. Uiterwijk

Lees meer

 

"Elisabeth" - 1924

Klipperaak
L. Panjer te Oude Pekela

Lees meer

 

"Rival" - 1924

Steilsteven
Albertus en Aaltje van Engen-Otter

Lees meer

 

"Volharding" - 1924

Steilsteven
Gebrs. P. & H. Mastenbroek te Zwartsluis

Lees meer

 

Geertruida - 1925

Steilsteven
M. Uiterwijk te Meppel

Lees meer

 

"Verandering" - 1925

Steilsteven
J.H. Reinders te Hoogeveen

Lees meer

 

"Grieroepie" - 1926

Sleepboot
J. Dekker te Zwolle

Lees meer

 

"Hardi" - 1926

Aak
H. Mannak te Zwolle

Lees meer

 

"Lummigje" - 1926

Sleepboot
B. Dekker - Zwolle

Lees meer

 

"Sursum Corda" - 1926

Beurtschip
J. Veurink te Beerzerveld

Lees meer

 

"Volharding" - 1926

Kastje
Kasper van Veen te Avereest

Lees meer

 

"Echange" - 1927

Steilsteven
J.v.d. Veen te Almelo

Lees meer

 

"Fiat" - 1927

Sleepboot
onbekend

Lees meer

 

"Rival" - 1927

Sleepboot
Jan Leenman Gzn. te Zwolle

Lees meer

 

"Volente Deo" - 1927

Kastje
B. van Baalen te Kampen

Lees meer

 

"Geertje" - 1928

Aak
wed. W.R. van Tuntelen te Zwolle

Lees meer

 

"Luctor" - 1928

Sleepboot
J.W. van Utrecht te Engelen

Lees meer

 

"No. 34" - 1928

Dekschuit
.. v.d. Velden te Zwolle

Lees meer

 

"No. 35" - 1928

Dekschuit
Eigenaar n.b.

Lees meer

 

"No 36" - 1928

Dekschuit
Eigenaar n.b.

Lees meer

 

"No. 37" - 1928

Dekschuit
Eigenaar n.b.

Lees meer

 

"Volharding" - 1928

Wad- & Sontvaarder
G. Wennemers te Nieuwleusen

Lees meer

 

"Zeemeeuw" - 1928

Sleepboot
... Mittendorff

Lees meer

 

"Nanny" - 1929

Wad- & Sontvaarder
A. Tuil

Lees meer

 

"Twee Gebroeders" - 1929

Zandzuiger
L. Pongers te Apeldoorn

Lees meer

 

"Bisee" - 1930

Sleepspits
Eigenaar n.b.

Lees meer

 

"Maria 2" - 1930

.......................
Eigenaar n.b.

Lees meer

 

onbekend - 1930

Turfscheepje met roef
Jan Redder

Lees meer

 

"Spes" - 1930

Wad- & Sontvaarder
H. Boon Hzn.

Lees meer

 

"Valerosa" - 1930

Motorspits
v. Dessel te Gent (B)

Lees meer

 

"Neeltje" - 1931

Wad- & Sontvaarder
P. Dekker Gzn.

Lees meer

 

"'NN" - 1934

Sleepboot
onbekend

Lees meer

 

"Jenja" - 1936

Motorsleepboot
J.J. Lindeboom te Hasselt

Lees meer